Na naše knížky není nikdy příliš brzy

Naše knížky jsou určeny především pro předškoláky a žáky 1. a 2. třídy. U každého titulu najdete doporučený věk čtenáře. Nejsou na jedno použití. Chceme, aby s našimi knížkami děti vyrůstaly a každý rok se z nich naučily něco nového. Proto se nemusíte bát koupit knížky dětem dříve, jsou na to stavěné!

Co to znamená vyrůstat s knihou?

Naše knížky děti baví daleko dříve, než si je zvládnou samy přečíst. Všchno to začalo s naší první knížkou - Kouzelná abeceda. Chtěli jsme ale udělat knížku, která dětem písmenka přiblíží daleko dříve. Obrázek budíku, boty, budíku, berušku a bonbón totiž pozná i opravdu malé "škvrně". Přečtěte jim k tomu básničku o tom, jak Bobík bere báře Botu a na písmenko B už nikdy nezapomenou. A protože učení nás má bavit, ke knížce je přiložené pexeso - k obrázku hledáte písmenko a naopak. Možná proto se Kouzelná abeceda dostala dokonce mezi nejprodávanější dětské knížky v ČR. Podobně fungují naše ostatní tituly, proto při výběru platí pravidlo: na naše knížky není nikdy moc brzy.

Znáčky na našich knížkách

První čtení

První čtení je pro nejmenší čtenáře ve věku kolem 6-7 let. Knížky obsahují hlavně výpravné obrázky. K nim patří slova psaná velkými písmeny, která jsou pro děti snadná k přečtení.

Druhé a třetí čtení je pro začínající čtenáře ve věku okolo 7-8 let. Děti motivuje přečíst si opravdový příběh, knížku plnou písmenek. Ve druhém čtení se text ještě střídá s obrázky, odměňuje tak čtenáře po každých několika slovech. Třetí čtení už se nebojí běžných souvětí a težších slov. Text je rozdělen na krátké logické odstavce, tak aby se mohli čtenáři ve třídě či doma střídat.

→ Zobrazit knížky

Malé čtení

Náš vlastní vynález inspirovaný dětskými knížkami z Anglie. Miniknížky se líbí dětem, protože jsou velikostně z jejich světa a dokážou je celé samy přečíst. A líbí se také rodičům, protože se vejdou do kapsy kabátu nebo kabelky. Nejlepší jsou na společné čtení dospělých s dětmi. Malé čtení je vhodné od 4 do 8 let. Malé děti sledují obrázky a poslouchají. Začínající čtenáři se střídají s dospělými a čtou jen to, co je velkým písmem. 

→ Zobrazit knížky